Kabina prysznicowa jest jednym z nieodłącznych elementów wielu łazienek. Czy to ze względu na ograniczoną przestrzeń, czy personalne preferencje, wiele osób decyduje się na wybór kabiny zamiast wanny. Za decyzją stoją zwykle wygoda i oszczędność, jednak to nie jedyne zalety kabin prysznicowych. Dlaczego warto postawić na kabinę i czym kierować się podczas wyboru? Jakie marki posiadają obecnie najlepsze oferty?

Dlaczego warto postawić na kabinę prysznicową?

Pierwszym plusem kabin prysznicowych, jaki jest w stanie wymienić każda osoba jest oszczędność wody. To prawda, kabina jest komfortowym rozwiązaniem dla osób, które chcą jednocześnie zmniejszyć swoje rachunki za wodę. Jednak zalet przemawiających na jej korzyść jest znacznie więcej. Warto pomyśleć o tym, że kabina sprawdzi się w mniejszych łazienkach, w których wanna zajęłaby większą część dostępnej przestrzeni. Tymczasem większość marek produkujących kabiny stawia na wymiary idealne do różnego rodzaju pomieszczeń. Poza standardowym wymiarem podstawy, jakim jest 90cm x 90cm, coraz częściej zdarzają się kabiny prostokątne, z jednym bokiem krótszym, niż drugi. To pozwala na dopasowanie kabiny do rozmiaru łazienki praktycznie idealnie. Ostatnią, choć niemniej ważną kwestią jest wygląd kabin, które dziś dotarły do tak wysokiego poziomu elegancji, że właściwie każde pomieszczenie kąpielowe zyskuje na wyglądzie dzięki nowoczesnej i stylowo wyglądającej kabinie prysznicowej.

Którą kabinę wybrać?

kabina prysznicowa w małej łazienceWspomniany wcześniej kształt kabiny ma duże znaczenie podczas wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej. Wiele małych łazienek nie jest w stanie zmieścić dużego brodzika prostokątnego, za to z powodzeniem przyjmie kabinę narożną. Kabina taka będzie zajmowała w łazience najmniejszą z możliwych przestrzeni, wykorzystując dwie z istniejących już ścian jako swój ogranicznik. Nieco więcej przestrzeni wymagają kabiny prysznicowe przyścienne, które w dalszym ciągu ustawiane są przy ścianie łazienki, jednak zajmują w niej znacznie większą przestrzeń z uwagi na to, że zwykle tylko ich tylna ścianka przylega do ściany właściwej łazienki. Ostatnim typem będą kabiny wolnostojące przeznaczone głównie do dużych łazienek. Niezależnie jednak od rozmiaru samej kabiny, jej funkcje od dawna wykraczają poza zwyczajny prysznic. Na rynku jest dziś wiele rozwiązań, dzięki którym zwykły prysznic może zamienić się w terapeutyczną sesję z kabiną hydromasażową.

Kabiny prysznicowe Kerra – jakość i klasa

Polska firma Kerra zajmuje się produkcją kabin prysznicowych i hydromasażowych już od 1995 roku. W czasie tym rozwój technologii pozwolił na stworzenie stylowych, eleganckich kabin pasujących do każdej łazienki. Kabiny prysznicowe Kerra, podobnie jak kabiny większości renomowanych marek dostępnych dziś na rynku polskim (wśród najpopularniejszych znajdziemy marki takie jak Radaway, Kermi, Sanplast, czy Sanswiss ) wykonane są z najwyższej jakości szkła i wytrzymałych elementów nierdzewnych pozwalających na cieszenie się piękną i trwałą kabiną jak najdłużej. Kabiny dostępne są w wielu kombinacjach pozwalających klientowi dobrać wariant idealnie spełniający jego oczekiwania. Drzwi uchylne lub przesuwane, szkło matowe i przeźroczyste, kabina podłogowa lub do montażu na brodziku – branża pozwala dziś na naprawdę dużą dowolność. Warto pamiętać o jednym – kabina ma służyć przez wiele lat. Tylko dzięki zachowaniu najwyższych światowych standardów i wykorzystaniu elementów klasy premium możliwe jest zagwarantowanie satysfakcji klienta. Ci, którzy zdecydowali się na kabiny prysznicowe Kerra z pewnością cieszą się z każdej wizyty pod prysznicem. Zapraszamy do zapoznania się z piękną i nowoczesną kabiną: https://domilazienka24.pl/-kabiny-kwadratowe-80×80/1023-kabina-prysznicowa-premium-k-23-kerra.html jej uniwersalny wygląd sprawia, że z pewnością będzie pasowała do wielu wnętrz.