Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest tak prosty, jak się wydaje. Przedstawiamy kilka wartościowych kwestii, o których warto wiedzieć i mieć je na uwadze podczas wybierania wyposażenia do swojej łazienki.

Kabiny prysznicowe i hydromasaż

Bardzo popularnym rodzajem kabiny prysznicowej jest ta, która posiada hydromasaż. Jest to świetny pomysł na udogodnienie. Hydromasaż bowiem jest doskonały na koniec ciężkiego dnia. Zazwyczaj kabiny prysznicowe, które zawierają hydromasaż są wykonane z tworzywa sztucznego. Kabiny prysznicowe z hydromasażem mają przeróżne kształty, więc możemy zdecydować się na najbardziej oryginalny i wyszukany; jednocześnie musi on pasować do naszej łazienki. Hydromasaż jest dość częstym zjawiskiem. Kabiny takie mogą mieć postać wanny z prysznicem oraz z hydromasażem. Mogą to być zwykłe brodziki. Jeżeli chcemy zakupić kabinę prysznicową wraz z hydromasażem, musi być to kabina niezwykle szczelna. Ponadto, należy pamiętać o tym, że taka kabina prysznicowa zajmuje zazwyczaj bardzo dużo miejsca. jednak warto zdecydować się na kabinę prysznicową z hydromasażem – gwarantuje nam to bowiem ogromną wygodę oraz jeszcze bardziej przyjemną kąpiel.

Szklane kabiny prysznicowe

Często możemy spotkać się z kabinami prysznicowymi, które mają szklane ścianki i drzwi. Jest to popularny typ kabiny, ponieważ szkło jest łatwo dostępnym surowcem. Kabiny prysznicowe wykonane ze szkła są dość częste i wciąż przyciągają wielu klientów. Warto zainwestować w tego typu kabinę, ponieważ ze szkła łatwiej zmyć ewentualne zabrudzenia lub osady. Nowoczesne kabiny prysznicowe ze szkła gwarantują nam bezpieczeństwo  oraz komfort podczas używania. Jednak przed dokonaniem wyboru musimy bardzo uważnie zapoznać się z pełną ofertą konkretnej firmy. Zawsze warto także znać technologie i materiały, które wykorzystuje firma do produkcji takich kabin.nowoczesne kabiny prysznicowe

Kabiny z podwyższeniem i bez

Istnieje pewien rodzaj kabin, który posiada niewielkie podwyższenie. Służy to odpowiedniej odległości między podłogą a brodzikiem – pomiędzy nimi najczęściej znajduje się rura z odpływem, dlatego też taka przestrzeń jest niekiedy konieczna. Możemy również spotkać kabiny prysznicowe, które nie mają owych podwyższeń. Jest to najczęściej kwestia tego, gdzie znajduje się miejsce odpływu. Podwyższenie takie jest dość niskie, więc możemy używać takich kabin bez obaw.

Dodatki do kabiny

Istnieje wiele różnych udogodnień, które pozwolą nam na jeszcze bardziej komfortowy prysznic. Są to wszelkie podstawki na mydło i gąbki, półeczki na szampony, odżywki i żele, uchwyty na zasłony i wiele innych. Często również możemy spotkać się z wielokolorową słuchawką prysznicową. Może to bardzo urozmaicić branie prysznica. Możemy również zaopatrzyć się w popularne maty antypoślizgowe pod prysznicem. Jest to gwarancja bezpiecznej kąpieli, zwłaszcza w przypadku brodziku. Niektóre dodatki są bardzo ważne i mogą znacznie podnieść komfort naszej kąpieli. Warto więc bardzo dokładnie przyjrzeć się każdej kabinie prysznicowej, która jest aktualnie dostępna w sprzedaży. Wszystkie dodatki i udogodnienia mają za zadanie poprawić nasz komfort kąpieli, dlatego dobrze jest przeglądnąć oferty różnych firm.

Rodzaje kabin prysznicowych – 3 nowe trendy

 

Kabina asymetryczna

Kabina asymetryczna

 

Kabina Sigma

Kabina półokrągła

Kabina pentagonalna

Kabina pentagonalna


Źródła zdjęć: https://domilazienka24.pl