Inwestowanie pieniędzy i oszczędności to dobry sposób, aby powiększyć swoje fundusze.

Dobrze zainwestowane pieniądze z pewnością przyniosą zysk, zapewniając tym samym nieustanny wzrost na koncie. W co warto inwestować w 2021? Jakie inwestycje będą opłacalne?

Niezależnie od tego, czy inwestujesz małe lub duże pieniądze, warto zadbać o to, aby robić to z głową. Inwestycje dzielimy na kilka rodzajów, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dowiedzieć się, która z nich będzie najbardziej opłacalna dla naszego budżetu. Jednocześnie to, w co będziemy inwestować zależy od wielkości naszych oszczędności, a także możliwości finansowych. W co zatem warto inwestować w 2021?

Dlaczego warto inwestować pieniądze?

Inwestować warto dlatego, że pieniędzy nigdy nie jest zbyt dużo. Dodatkowo z biegiem czasu tracą one na swojej wartości, dlatego warto włożyć swoje oszczędności w coś, co w przyszłości będzie przynosiło zysk. Inflacja sprawia, że oszczędności, które leżą na koncie i nie są ruszane przez wiele lat, tak naprawdę tracą swoją wartość i z każdym rokiem będzie potrzeba ich więcej, aby móc w dalszym ciągu żyć na takim poziomie jak obecnie. 

Wiele osób boi się inwestować pieniądze, gdyż nie bardzo orientuje się w całym procesie. Nic w tym dziwnego, gdyż w wielu przypadkach konieczna jest znajomość rynku, na którym pragniemy inwestować. Można oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmą się inwestowaniem naszych oszczędności. Jednak w przypadku niektórych sposobów na inwestowanie, prawdopodobieństwo wystąpienia ryzyka jest niskie. W co zatem warto zainwestować? Jakie inwestycje gwarantują najwyższy zwrot?

Inwestycja oszczędności w nieruchomości

Nieruchomości od wielu lat nie tracą na swojej wartości, a jest wręcz odwrotnie. Nawet pandemia udowodniła, że w przypadku mieszkań trudno mówić o stracie oszczędności. Dlatego biorąc pod uwagę wszystkie aspekty oraz czynnik ryzyka, inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na powiększenie zasobności portfela. Wadą tej inwestycji jest jednak konieczność wyłożenia dużej sumy pieniędzy na zakup nieruchomości, który będzie się różnił w zależności od miasta, w którym pragniemy zdobyć mieszkanie.

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat jest uznawane za jedną z najbezpieczniejszych opcji na ulokowanie swoich oszczędności. Pomimo niskiej płynności, inwestycja przez lata będzie przynosiła zysk – nawet w momencie jednoczesnego spłacanie kredytu hipotetycznego. Przykładem takiej inwestycji mogą być segmenty w Wilanowie. Zaletą kupowania mieszkań inwestycyjnych jest bogaty wybór nieruchomości, również na rynku pierwotnym, jak i mało problematyczne formalności.

wolne środki 2021

Inwestycja na giełdzie

Inwestowanie oszczędności na giełdzie nie jest jednak tak proste, jak w przypadku inwestycji w nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z konieczności posiadania odpowiedniej wiedzy, a także czasu, który poświęcimy na ulokowanie swoich pieniędzy. Z pewnością taka opcja nie sprawdzi się u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem. Jak zatem zacząć inwestować na giełdzie?

W przypadku giełdy należy zwrócić się do biura maklerskiego, w którym będzie otwierany rachunek inwestycyjny. To z tego rachunku będą dokonywane wszystkie płatności online, a także na nie będzie trzeba wpłacić określoną sumę pieniędzy przeznaczoną do obrotu. Inwestowanie na giełdzie wiąże się z wysokim ryzykiem, ale zaczynając wcale nie są potrzebne duże oszczędności. Wysoki jest również procent zwrotu.

Inwestowanie w materiały szlachetne

Materiały szlachetne od lat nie tracą na swojej wartości, przez co inwestorzy uznają je za bezpieczny sposób na inwestowanie oszczędności. Szczególnie warto inwestować w 2021 w złoto, którego wartość cały czas rośnie. Inwestycję w złoto można prowadzić dwojako – poprzez zakup złota bezpośrednio lub otwarcie konta metalowego.

Pomimo spadków wartości złota w czasach kryzysu, w dalszym ciągu warto inwestować oszczędności właśnie w ten surowiec. Metale szlachetne nie podlegają opodatkowaniu, a także mogą stanowić środek płatniczy. Można zatem stwierdzić, iż inwestowanie w złoto jest mało ryzykowne, a także jest w pełni bezpieczne.

Posiadając oszczędności, które chcemy zainwestować, najbezpieczniej jest je przeznaczyć na zakup nieruchomości. Nowe osiedla przyciągają potencjalnych najemców, a świetna lokalizacja nieruchomości może przynieść ogromne zyski.